Reklama

 


      

 

 

              

 

               

Rozhovor s členem Výkonného výboru OFS Jičín Vlastimilem Hradeckým

Doslova doyen mezi činovníky OFS Jičín Vlastimil Hradecký vstoupil i v letošním roce na půdu kandidátů do řídícího fotbalového orgánu jičínského okresu a svou pozici obhájil. V prvním kole získal od volitelů 13 hlasů a následujícím "rozstřelu" v kole druhém získal stejný počet hlasů a jako druhý v pořadí mezi třemi účastníky tohoto kola se stal sedmým členem výkonného výboru Okresního fotbalového svazu.

1. Pane Vlastimile Hradecký, zkuste nám nastínit, v čem budou spočívat Vaše první kroky či návrhy ve výkonném výboru Okresního fotbalového svazu Jičín.

"Do úvodu musím poznamenat, že pokud by nekandidoval na funkci předsedy Jan Šotek, tak bych zcela určitě nechtěl pokračovat. Já jsem hrozně rád spolupracoval s kolegy Šotkem, Kozákem, Neumanem a Nidrlem, kterého jsem měl v disciplinární komisi. Předpokládám, že mi bude svěřena disciplinární komise, ve které jsem 30 let a z toho 24 roků jako předseda. Skupina kolem současného předsedy vypracovala program, který by se měl začít naplňovat, mám rád nové náboje a s nimi v každém případě pomohu, tak aby se postupně realizovaly".


2. Jak hodnotíte současný stav nebo spíše paralýzu amatérského a mládežnického sportu?

"Procházíme svízelnou dobou a vůbec  neumím odhadnout, kam se to všechno bude ubírat. Neumíme si ani představit, že dojde k rozvolnění. Jsem optimista ve všech směrech, ale velký strach mám o mládežnický sport v budoucnosti".


3. Volby do OFS Jičín byly předmětem poměrně intenzívní masáže ze strany editora facebookového profilu Fotbal v Královéhradeckém kraji Tomáše Brixiho. Jak byste tuto skutečnost komentoval?

"Článek, který se propíral a měl jediný cíl poškodit Honzu Šotka, jsem četl náhodně jako jeden z prvních, ihned po zveřejnění. Pravdu jsem se dozvěděl ještě tentýž den přes kamaráda a ihned ji konzultoval s dosavadním předsedou. Měl jsem jasno, ale stránky Tomáše Brixiho jsem začal bedlivě sledovat. Jmenovaného velmi dobře znám, zlom u něho nastal v momentě, kdy nedostal funkci sekretáře KFS. Pochopil jsem, že to pro něho byl signál, aby začal kopat všemi směry. On je pro mě velkým zklamáním, ale jako chlap by měl třeba napsat, že když dělal rozhodčího, tak který klub a funkcionář po něm chtěl pro svoje mužstvo výhodu a co nabízel".

4. V šestici Vašich kolegů ve výkonném výboru OFS Jičín jsou čtyři staronoví členové, kteří obhájili mandát, a tři noví členové. Jak hodnotíte tento personální stav?

"Z mého pohledu OFS Jičín fungoval dobře, férově, ale příchod tří nových členů vítám a jsem přesvědčen, že to bude přínos. MUDr. Malého znám jako fotbalistu a následně jako chirurga, uvidíme, jak rychle se adaptuje a zapojí do práce VV. Jaroslava Kříže neznám vůbec, ale v měsíci únoru jsem se s ním setkal a mohu konstatovat, že na mě udělal velmi dobrý dojem pracovitého člověka. Jako posledního jsem si nechal Vladimíra Blažeje a u něho musím říct, že se velmi dobře známe. Spolupracovali jsme spolu ve VV KFS, kde já jsem byl dvě volební období členem a Vladimír Blažej předsedou KFS . Naše spolupráce probíhala i v klubu RMSK Cidlina a ta trvala osm let. Podotknu, že takový klub bych si přál v Jičíně, aby hráči z okresu neodcházeli. Pokud jsem na to poukazoval už v roce 2002, vždy mě bylo odpovězeno, že Jičín o to nemá zájem a že nemají ani trenéry. Není sporu o tom, že kolega Blažej má co nabídnout ze svých zkušeností a mládež je jeho hodně velká parketa".

5. V roce 2021 má proběhnout významově velmi výrazná volební Valná hromada FAČR. Kdo by pro Vás osobně byl hypoteticky nejlepší kandidát - Vladimír Šmicer, Petr Fousek, Martin Malík nebo někdo jiný?

"Moje odpověď bude jasná, taková jako byla před čtyřmi roky, kdy tomu chtěl i náš VV OFS – Petr Fousek. Tenkrát to nedopadlo, ale teď to bude trefa do černého". 

 

6. Fotbalové veřejnosti na Jičínsku jste spolu se svými třemi kolegy představil program činnosti a cílů pro další volební období. Co je pro Vás osobně z tohoto programu největší prioritou?
"
Já bych chtěl, aby se podařilo v průběhu volebního období program postupně naplnit jako celek, je tam hodně zajímavého, ale náročného to realizovat. Pokud epidemie ustoupí, tak bude nutné udělat všechno pro kvalitní restart mládežnických kategorií".

7. Pojďme do minulosti. Které své dva hráčské či funkcionářské vklady považujete své největší úspěchy? 
"
V žácích přestup do Hradce Králové, ale po půl roce jsem chybně upřednostnil tenis a koně. V mužích jsem s Kopidlnem dvakrát postoupil do 1. B třídy – jednou jako brankář, podruhé jako vedoucí mužstva. V roce 2017 jsem obdržel Cenu Dr. Václava Jíry, za celoživotní fotbalovou činnost, toho si velmi vážím".

8. Ve své profesní a fotbalové kariéře kombinujete svoji práci v zemědělské prvovýrobě a činovníka ve fotbale, který už leccos pamatuje. Jak se Vám daří skloubit poměrně náročnou profesní činnost s fotbalovými aktivitami?
"Kombinovat práci zemědělského funkcionáře s fotbalem je víc než náročné, především ve špičkových pracích, teď je to pohoda, mám odpracováno a jako koníčka dělám poradce přes masný skot na soukromé farmě".

9. Často jste vzhledem ke svému bydlišti býval viděn při sledování fotbalu v Kopidlně. Jaký máte vztah ke kopidlenskému fotbalu a jak hodnotíte výsledky a činnost klubu v posledním období?
"
Pokud mám čas a to je v momentě, kdy se nehraje liga, tak do Kopidlna na fotbal jdu. S kamarády si dám klobásu, pivo a pokecáme. V Kopidlně jsem v minulosti nějaký čas dělal i předsedu oddílu a řadu let jsem byl členem výboru. Pokud jsem mohl, tak jsem klukům pomohl s hnojením a ošetřením trávníku. Nikdy nezapomenu, když jsme dělali generálku hrací plochy na dvou hřištích, sice to je dávno, ale to bych už nepodstoupil. V současné době mě u dobrého vedení chybí větší touha po sportovním úspěchu a větší náročnost k hráčům".

10. Není tajemstvím, že Vašim vnukem je Jirka Kateřiňák, který po mládežnických štacích v Kopidlně, RMSK Cidlina a v FK Mladá Boleslav oblékal v dospělosti například dresy ligových klubů Mladé Boleslavi, Třince a nyní Hradce Králové. Jaké máte pocity z jeho úspěšné profesionální kariéry?
"
Jirka je fotbalu oddaný a věnuje se mu na sto procent. Průběh jeho kariéry byl hodně úspěšný, vše započalo po přestupu do RMSK Cidlina, kde za 8 let vyhráli řadu turnajů, v soutěžích jim byl konkurent jen Hradec. Ve starších žácích hráli divizi na předních místech. Získal řadu individuálních ocenění, které jsou stále vystaveny. V Cidlině ho potkalo i štěstí v podobě trenéra Holečka, který k němu byl náročný, ale co ho naučil s míčem, využívá do dnes. Poslední rok v žácích přestoupil do Mladé Boleslavi, kde byl základním kamenem v mužstvu, které vyhrálo přeborníka v kategorii mladšího dorostu, následně extraligu staršího dorostu a juniorskou ligu. Pak odešel na rok na hostování do Ústí nad L., další rok měl hostovat rok v Třinci, kde se mu dařilo a tak ho Boleslav stáhla po půl roce. V Mladé Boleslavi má 15 startů v 1. lize, poté doplatil na vyhazov trenéra Svědíka, byl nespokojený s vytížeností a tak přestoupil do Hradce.  Bohužel na konci roku 2019 se musel podrobit operaci ploténky, ale je to v pořádku. Doufám, že od 6. 3. tohoto roku pomůže Hradci postoupit do ligy".

11. Nyní už trochu nevážně. Vzpomínáte na nějaký svůj nejkrásnější nebo nejvýznamnější vstřelený gól a pokud ano, kdy to bylo a v jakém zápase?

"V žáčcích si to nepamatuji a v mužích jsem chytal, tak jsem dal asi 3 branky z pokutových kopů"..


12. Sparta nebo Slavia nebo někdo jiný?

"Pocházím ze Smržova, tak od malička fandím Hradci Králové a mohu podotknout, že jsem byl na stadionu, když Hradec Králové byl mistrem ligy".

 

 

13. Nyní Vás vyzkoušíme jako prognostika. Slavia Praha hraje v osmifinále Evropské ligy dvojzápas s Glasgow Rangers. Jak tyto duely dopadnou a kdo postoupí?
"
Postoupí Slávie s výsledky doma 2:0 a venku 1:2.

14. Fotbalový funkcionář i v pozdějším věku má někdy poměrně omezený časový prostor pro dovolenou. Jaká je nebo byla pro Vás ta ideální?

"V zimě hory a v létě zejména v červenci, to vzhledem i k zemědělství, někdy moře a jinak chalupa".